1) is it possible to have two student visas of EU countries at the same time? 2) can a citizen of Ukraine having a polish student visa apply for french visa from Warsaw?

Pytanie w szczegółach

I am a citizen of Ukraine currently studying in Poland. I have a Polish student visa until 14th September 2019. From the 1st of September 2019, I will go on exchange for one semester to Paris. Therefore, I have several questions:
1) should I cancel my Polish student visa and then apply for French? If no, should I indicate in my application for French visa that I need a student French visa since September, 1st, or from September, 15th (the next day after my Polish visa expires)? Because I will have to be in France since September, 1st. And I heard somewhere the information that it is impossible to have 2 student visas at the same time.
2) as currently I live in Poland, can I apply for Frech visa from Warsaw, or it is obligatory to apply for it from Ukraine?

Inne kwestie o wiza do Polski dla cudzoziemców

Zrobić zaproszenie albo zarezerwować hotel ta  wysłać potwierdzenie do Rosji .

Jeśli firma chce tylko dostarczyć towary do Polski to rejestracja oddziału nie jest niezbędna ale koszt rejestracji oddziału to 5000 PLN brutto.
Potrzebne będzie:
- wypis z rejestru spółki
- kopia umowy spółki
- dane wspólników
- dane członków zarządu
- uchwała o utworzeniu oddziału
- wyznaczenie lokalnego reprezentanta w Polsce

Rejestracja do VAT to kwota 700 PLN netto plus koszty tłumaczeń dokumentów.
Potrzebne będzie:
- wypis z rejestru spółki
- kopia nadania VAT na Litwie
- umowa spolki

 

 

 

Tego nikt nie zagwarantuje. Każda sprawa jest załatwiana osobno. Widzimy z doswiadczenia dlia założycieli jest otwierany wizy albo na rok albo więcej czasu, wszystko zależy od działalności ta kapitalu zakładowego.

Kapitał zakładowy można po zarejestrowaniu Spółki przeznaczyć na zakupy i pokrycie kosztów działalności.

Podwyższyć kapitał zakłądowy można po zarejestrwaniu spółki. Kapital może być np od razu 300.000 (dla przyszłych inwestorów) ale minimum opłacone musi być 100.000 PLN

Członkiem rady nadzorczej  SA może być każdy i nie musi to być akcjonariusz. Nie można łączyć funkcji członka rady nadzorczej i członka zarzadu.
Rada Nadzorcza wybiera Zarząd i zatwierdza niektóre jego decyzje.

W Spółce akcyjnej musi być Rada Nadzorcza w składzie co najmniej 3 osób.


Układ chierarchi jest taki:
1. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy
2. Rada Nadzorcza
3. Zarzad

W Spółce akcyjnej musi być Rada Nadzorcza w składzie co najmniej 3 osób.


Układ chierarchi jest taki:
1. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy
2. Rada Nadzorcza
3. Zarzad

Minimalny kapitał to 100.000 PLN a wartość jednej akcji 0,01 PLN. Liczba akcji zależy od akcjonariuszy. Akcje mogą być uprzywilejowane co do głosu i udziału w zysku ale o tym muszą zdecydować sami akcjonariusze założyciele.

Handel paliwami i pelletem jest na czarnej Ministrestwa Finansów więc ostrożnie. Jeśli inwestorzy mają już taką firmę na Ukrainie lub w Rosji to potrzebny będzie wypis z rejestru firm dla tej firmy.

Obsługa poczty w cenie biura.1476 PLN brutto z VAT za rok.