Moja bliska znajoma jest Rosjanką mieszka w Iżewsku. Czy prawda iz Musi mieć 60€ dziennie czyli pełna kwota na czas trwania wizy wynosi 5400€

Pytanie w szczegółach

Moja bliska znajoma jest Rosjanką mieszka w Iżewsku. Łączy nas mocna relacja przyjacielska. Ostatnio chciała mnie odwiedzić w Polsce ale nie otrzymała wizy turystycznej . W odmowie stwierdzono , że nie posiada wystarczających dochodów oraz środków na koncie na cały czas trwania wizy czyli 90 dni . Poinformowaną ją, że musi mieć 60€ dziennie czyli pełna kwota na czas trwania wizy wynosi 5400€. W obecnej sytuacji politycznej oraz trwającej wojnie w Ukrainie nie ma możliwości aby przesłać jej pieniądze. Dostała tez informację , że otrzyma wizę jeśli udowodni iż posiada zabezpieczenie finansowe i wymaganą kwotę na koncie bankowym . Napisałem też w tej sprawie do konsula polskiego w Moskwie ale otrzymałem wiadomość , że nie będzie rozpatrywał wniosków w takich sprawach. Proszę o informacje jaka jest możliwość aby moja przyjaciółka mogła otrzymać wizę do Polski ?

Odpowiedź

Odpowiedz w trakcie nadania.....

Inne kwestie o wiza do Polski dla cudzoziemców

Musi pani sporządzić właściwe zaproszenie do RP na podstawie którego ten Pan spróbuje uzyskać wizę do Polski.

Zaposzenie + srodki finansowe+ prace w Marooko. Mozemy pomoc w tym temacie i sprawdzic wszystko to co trzeba. Prosze dzwonnic pod tel na stronie.

Nigdy nie wiadomo czy odwiedzi RP. Trzeba sprawdzać wszystko od początku.
Możemy ta sprawa poprowadzić.

Без пробем все можем сделать и помочь с визой в Польшу ! Звонитте по нашим телефонам на сайте!  

Oferta wraz z umowa współpracy odnośnie pomocy z RP WIZA została wysłana do Pani na mail! Zachęcamy do współpracy!

Если вы уже нарушили легальное  пребывания в польше надо выезжать! На границе получать запрет въезда на 6 месяцев (Decyzja o zakazie wjazdu do RP na okres 6 miesięcy ) ( вам его хотя  - не хотя, ОБЯЗАННЫ ПОСТАВИТЬ) и  делать апеляцию и его ( запрет) снимать. Мы можем вам помочь во всем! Звоните!

Zrobić zaproszenie albo zarezerwować hotel ta  wysłać potwierdzenie do Rosji .

Jeśli firma chce tylko dostarczyć towary do Polski to rejestracja oddziału nie jest niezbędna ale koszt rejestracji oddziału to 5000 PLN brutto.
Potrzebne będzie:
- wypis z rejestru spółki
- kopia umowy spółki
- dane wspólników
- dane członków zarządu
- uchwała o utworzeniu oddziału
- wyznaczenie lokalnego reprezentanta w Polsce

Rejestracja do VAT to kwota 700 PLN netto plus koszty tłumaczeń dokumentów.
Potrzebne będzie:
- wypis z rejestru spółki
- kopia nadania VAT na Litwie
- umowa spolki

 

 

 

Tego nikt nie zagwarantuje. Każda sprawa jest załatwiana osobno. Widzimy z doswiadczenia dlia założycieli jest otwierany wizy albo na rok albo więcej czasu, wszystko zależy od działalności ta kapitalu zakładowego.

Kapitał zakładowy można po zarejestrowaniu Spółki przeznaczyć na zakupy i pokrycie kosztów działalności.

Podwyższyć kapitał zakłądowy można po zarejestrwaniu spółki. Kapital może być np od razu 300.000 (dla przyszłych inwestorów) ale minimum opłacone musi być 100.000 PLN

Członkiem rady nadzorczej  SA może być każdy i nie musi to być akcjonariusz. Nie można łączyć funkcji członka rady nadzorczej i członka zarzadu.
Rada Nadzorcza wybiera Zarząd i zatwierdza niektóre jego decyzje.

W Spółce akcyjnej musi być Rada Nadzorcza w składzie co najmniej 3 osób.


Układ chierarchi jest taki:
1. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy
2. Rada Nadzorcza
3. Zarzad

W Spółce akcyjnej musi być Rada Nadzorcza w składzie co najmniej 3 osób.


Układ chierarchi jest taki:
1. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy
2. Rada Nadzorcza
3. Zarzad

Minimalny kapitał to 100.000 PLN a wartość jednej akcji 0,01 PLN. Liczba akcji zależy od akcjonariuszy. Akcje mogą być uprzywilejowane co do głosu i udziału w zysku ale o tym muszą zdecydować sami akcjonariusze założyciele.

Handel paliwami i pelletem jest na czarnej Ministrestwa Finansów więc ostrożnie. Jeśli inwestorzy mają już taką firmę na Ukrainie lub w Rosji to potrzebny będzie wypis z rejestru firm dla tej firmy.

Obsługa poczty w cenie biura.1476 PLN brutto z VAT za rok.