Dostałem odmowę w wizie UK - jak złożyć odwołanie po odmowie wydania wizy brytyjskiej ?

Pytanie w szczegółach

Dostałem odmowę w wizie UK -  jak złożyć odwołanie po odmowie wydania wizy brytyjskiej ? Odmowa wydania wizy brytyjskiej


Odpowiedź

Bardzo często zdarza się, że Konsulat Wielkiej Brytanii odmawia wydania wizy, ale nie jest to powód, aby nie jechać do Anglii. Istnieje wiele sposobów na uzyskanie wizy brytyjskiej do Wielkiej Brytanii po odmowie, gdy decyzja konsulatu została zaskarżona. Nikita First od wielu lat z powodzeniem radzi sobie z odmowami. Jeśli skontaktują się Państwo z nami, szanse na pozytywną decyzję i otrzymanie wizy przy następnym wniosku są bardzo wysokie.
Jeśli nie otrzymają Państwo wizy brytyjskiej za pierwszym razem, gdy odmówiono Państwu wizy, mają Państwo prawo odwołać się do sądu. Wiąże się to z dodatkowym nakładem czasu i pieniędzy, ale w niektórych indywidualnych przypadkach możliwe jest również uzyskanie rewizji decyzji.
Najczęstsze powody odmowy wydania wizy do Wielkiej Brytanii.
Główną przyczyną odmowy wydania wizy jest niepotwierdzenie przez osobę ubiegającą się o wizę szczegółów dotyczących długości pobytu, miejsca zamieszkania lub wsparcia finansowego.
Na początku najkorzystniej jest się odpowiednio przygotować, złożyć wniosek o wizę i otrzymać ją za pierwszym razem, niż odwoływać się od otrzymanej już odmowy.
Dlatego o wiele korzystniej jest, jeśli przygotowaniem dokumentów do wniosku wizowego zajmują się eksperci w dziedzinie imigracji z dużym doświadczeniem, ponieważ każdy błąd może prowadzić do negatywnego wyniku.
Mając to na uwadze, wnioskodawcy powinni być bardzo ostrożni przy wyborze agenta wizowego lub firmy, aby nie zostać odrzuconym. W końcu ponowne składanie wniosku oznacza dodatkowy czas i koszty.
W takich przypadkach można złożyć odwołanie:
- odmowa wydania wizy, unieważnienie wizy;
- odmowa wjazdu do Zjednoczonego Królestwa;
- odmowa przedłużenia wizy;
- Pozbawienie obywatelstwa Zjednoczonego Królestwa;
- usunięcie lub deportację.
Zgodnie z prawem Zjednoczonego Królestwa decyzja o odmowie wydania wizy może zostać cofnięta, jeżeli
- Został podjęty z naruszeniem przepisów imigracyjnych,
- narusza brytyjską ustawę o stosunkach rasowych,
- narusza ustawę o prawach człowieka, jak również europejską konwencję praw człowieka,
- naruszyła prawa skarżącej jako obywatelki państwa członkowskiego EOG wynikające z porozumienia,
- osoba, która wydała decyzję odmowną narusza przepisy imigracyjne,
- jeżeli wydalenie ze Zjednoczonego Królestwa narusza zobowiązania tego państwa wynikające z konwencji genewskiej.
Otrzymałeś odmowę. Co powinienem zrobić?
Po podjęciu decyzji o odmowie wydania wizy brytyjskiej, otrzymają Państwo oficjalne pisemne zawiadomienie z podaniem przyczyny odmowy. W przypadku wydalenia z kraju, w piśmie znajdziesz informację, do jakiego kraju możesz wyjechać. List powinien również zawierać następujące informacje
- prawa i obowiązki wnioskodawcy,
- Podstawy prawne odmowy,
- termin na złożenie odwołania,
- adres, na który należy przesłać odwołanie
- adres, na który należy przesłać odwołanie, numer faksu,
- możliwe wyjątki i ograniczenia w zakresie prawa do odwołania,
- inne dodatkowe informacje.
Wraz z pisemną odmową zostanie dostarczony formularz odwoławczy, aby odwołać się od decyzji. Należy go wypełnić i wysłać do Sądu Imigracyjnego. W przypadku pobytu poza granicami Wielkiej Brytanii - do ambasady lub brytyjskiego High Commission. Sąd Imigracyjny jest niezależną organizacją, która nie jest związana z Departamentem Imigracji.
Jeśli wnioskodawca przebywa w Wielkiej Brytanii, dokumenty muszą zostać wysłane do sądu nie później niż 10 dni później. A w przypadku pobytu w areszcie śledczym - w ciągu 5 dni. Poza granicami Wielkiej Brytanii jest 28 dni na złożenie odwołania od odmowy wydania wizy brytyjskiej.
Po złożeniu wszystkich dokumentów, urzędnik imigracyjny ponownie rozpatrzy swoją decyzję. Może on albo zmienić swoją pierwotną decyzję, albo pozostawić ją tak, jak była. W drugim przypadku możliwe będzie złożenie wniosku o kolejny środek zaskarżenia. Masz do 8 tygodni na zebranie dalszych informacji i dokumentów.
Do sądu po odmowie przyznania wizy do Wielkiej Brytanii?
Jeżeli osoba ubiegająca się o wizę zdecyduje się wnieść sprawę do sądu, urzędnik wizowy musi poinformować o dacie rozprawy. W tym czasie należy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, nawet poza granicami Wielkiej Brytanii.
Przedstawiciel może działać w imieniu wnioskodawcy. Tak więc w tym przypadku sprawa nadal będzie rozpatrywana.
Jeśli wnioskodawca przebywa w Wielkiej Brytanii, będzie on występował jako główny świadek w sądzie.  Jeśli w Wielkiej Brytanii jest sponsor podróży, może on również występować jako świadek. W dniu próby koniecznie trzeba mieć wolny cały dzień.
Odwołanie po odmowie wydania wizy brytyjskiej
Po stawieniu się w sądzie, sędzia podejmie decyzję, która zostanie ogłoszona w ciągu dwóch do trzech tygodni. Może się jednak zdarzyć, że decyzja zostanie ogłoszona w dniu rozprawy. Po podjęciu decyzji do wnioskodawcy wysyłana jest pisemna odpowiedź. Decyzja wchodzi w życie z chwilą jej pisemnego potwierdzenia.
Odmowa wjazdu do Zjednoczonego Królestwa
Możesz spotkać się z odmową wjazdu do Wielkiej Brytanii, nawet jeśli posiadasz ważną wizę.
Przyczyny tego mogą być różne. Urzędnik imigracyjny da Ci czas na naprawienie sytuacji.
Jeżeli nie ma możliwości potwierdzenia niezbędnych faktów funkcjonariuszowi, wówczas wystawia on pisemną odmowę. W takim przypadku przewoźnik zostanie poinformowany, że gość musi zostać odebrany.
Za bilet powrotny zapłaci przewoźnik, a nie brytyjski Urząd Imigracyjny.

Inne kwestie o Wielkiej Brytanii dla cudzoziemców

Jak najbardziej możemy państwu pomóc z uzyskaniem wizy do Wielkiej Brytanii, mając kartę pobytu państwo z Ukrainy nie mogą przylecieć do Wielkiej Brytanii nie mając otwartych WIZ do wielkie Brytanię. Nasza Firma codziennie wspiera dziesiątki klientów obywateli Ukrainy którzy mieszkają w Polsce i możemy przygotować cały komplet dokumentów dla skutecznego uzyskanie potrzebnego rodzaju wizy do Wielkiej Brytanii.

Dostać wizę do UK dla Marokańczyka  - możemy  pomóc w uzyskaniu takiej wizy żeby Marokańczyk przyjechał nawet z samego Maroko. Musimy podpisać z państwem umowę musimy skontaktować się z nim i wszystko przygotujemy zdalnie, a obywatel Maroko przyjdzie do centrum wizowego w Maroko na oddanie danych biometrycznych i na pozostawienie paszportu. Koszt napisałem państwo na mail

Możemy pani pomóc z każdym z rodzajów wiz do UK. Wiza studencka do UK  Wiza Pracownicza do Wielkiej Brytanii Wiza połączenie z rodziną w UK.

Lista pracodawców w Anglii  została wysłana pani na mail

Jak najbardziej możemy pomóc w uzyskaniu wizy do Wielkiej Brytanii oferta do pani wysłana na mail

Dzień dobry jak najbardziej możemy pomóc w uzyskaniu wizy do UK dla pani z Rosji proszę dzwonić do nas pod numerem 575 315111 wszystko zrobimy 

Визу можем сделать в течение 20 рабочих дней связывать и с нами по телефону все под готовим и сделаем!

Jak najbardziej możemy pomóc z wizją połączeniu z rodziną w Anglii proszę o telefon do naszych doradców

W przypadku gdy Pan posiada zezwoleńie od pracodawcy z UK i pracodawca ma  licenzja na zatrudnienie ocekrajowców, możemy pomóc z wyrobieniem wizy pracowniczej.

Tak mozemy pomoc z wiza rodzinna do UK. Oferta zostala wyslana na ww mail.

EU Settlement Scheme 2.499,00 zł netto  ( 60 dni na decyzja) FEES - 00.