Moja mieszkała w anglii w 1998 roku przez 10 miesięcy i nie ubiegała się dla mnie o status. Czy jeśli nie uda się załatwić tego statusu to czy mogę dostać wizę rodzinną.

Pytanie w szczegółach

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedstawienie możliwości wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Mam kilka pytań.
1) Podobno jest możliwość aplikowania o settled status po 30 czerwca 2021. Kryteria wskazane przez home office określają rozsądne powody spóźnienia między innymi jeśli spełni jeden z poniższych warunków wymienionych na stranie gov.uk.

- jesteś członkiem  rodziny obywatela UE, który zamieszkał w Wielkiej Brytanii do 31 grudnia 2020 roku, a ty dołączasz do tej osoby 1 kwietnia lub później
- twój rodzic, opiekun lub władze lokalne nie ubiegali się o status settled dla ciebie, gdy byłeś dzieckiem
- nie miałeś fizycznej lub psychicznej zdolności do złożenia wniosku
- wymagasz wsparcia lub opieki
- nie miałeś dostępu do internetu lub wymaganych dokumentów
- cierpiałeś lub cierpisz na schorzenie, które uniemożliwiło ci złożenie w terminie.
Przedstawione powyżej terminy znalazłam w internecie, może jest tego więcej. Jestem zainteresowana złożeniem statusu settled po terminie bo uważam, iż spełniam te warunki ponieważ : jestem osobą niepełnosprawną, posiadam odpowiednią dokumentację medyczną, mam dokumenty potwierdzające iż zachorowałam przed końcem 31 grudnia 2021 roku, choruję przewlekle. Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Moja mieszkała w anglii w 1998 roku przez 10 miesięcy i nie ubiegała się dla mnie o status. Nie miałam psychicznej ani fizycznej zdolności do złożenia wniosku. Mam kuzyna który mieszka w Londynie ma albo status albo brytyjski paszport. Chciałabym się dowiedzieć czy kuzyn może zostać moim sponsorem skoro jestem osobą niepełnosprawną. Jakie trzeba by było spełnić warunki aby skorzystać z tej klauzuli? Podobno koniecznie trzeba udokumentować jakąś zależność między mną a kuzynem tylko mało jest informacji na ten temat w internecie. Ja nie jestem osobą ubezwłasnowolnioną ani częściowo ani całkowicie. Mój kuzyn jest synem mojego wujka ze strony mojej babci która była siostrą Lidia leszczyńska.
2  pytanie ) Czy jeśli nie uda się załatwić tego statusu to czy mogę dostać wizę rodzinną.  Jestem zainteresowana skorzystaniem z roku zerowego na studiach w Anglii Foundation Year lecz z powodu braku tego statusu osiedlowego nie mogę skorzystać z programu rządowych pożyczek w UK. Uczelnia wymaga albo status albo wizy studenckiej na której nie można wszędzie pracować ani zakładać własnej firmy czyli być samozatrudnionym w Anglii. Myślę również o pracy ale słyszałam że bez bardzo dobrego języka i wykształcenia pracy nie dostanę. W internecie nie ma wykazu zawodów w których można pracować więc nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.  Jestem osobą wykształconą skończyłam studia organizacja usług hotelarskich i studia podyplomowe jako analityk finansowy. Bardzo interesuje mnie status osoby osiedlonej chciałabym wiedzieć z którą wiża ewentualnie mogłabym dostać póżniej status osoby osiedlonej i po jakim czasie można taki status dostać, jak wygląda cały proces.

Odpowiedź

Odpowiedz w trakcie.......

Inne kwestie o Wielkiej Brytanii dla cudzoziemców

Po domowe w wizie UK - tez w stanie pomoc. Oferta wysłana na mail.

Английская виза. Да конечно мы вам поможем. Звоните к нам в офис 48575315111

EU Settlement Scheme 2.499,00 zł netto  ( 60 dni na decyzja) FEES - 00.
UK PARTNER WIZA  - 2.499,00 zł netto  + 2000 EURO FESS ( 90 dni) bez wyjazdu z UK to znaczy iż od razu stara się pan/i o status. UWAGA! ( Tylko dla męża lub narzeczonej/go obywatela UK)
MARRIAGE WIZA -  1.499,00 zł netto + FESS 227 euro( trzeba potem załatwiać wiza żony)
WIZA PRACOWNICZA SKILLED WORKER 900 zl( TRZEBA NUMER COS PRACODAWCY ) + 300 EURO FEES

Oferta zostala wysłana na miał do Pani. la osób, które pragną odwiedzić Wyspy Brytyjskie (niezależnie od czasu przebywania na terenie Wysp), wystarczające jest posiadanie wizy Schengen, należy uzyskać konkretną wizę do Wielkiej Brytanii.

Możemy pomóc z wiza do UK, mamy sporo różnych rodzajów wiz dlatego proszę dzwonić do nas 575314111 ,doradca w sprawie wiz do UK pomoże  panii pokieruje jaki rodzaj będzie dla pani najkorzystniejszy.

Сумма за открытие визы в Англию зависит от многих факторов. На какой срок виза? В каком типе будет рассмотрение ?  Свяжитесь с нами по телефонам 48 575 315 111 мы все это обсудим и подскажем самый лучший вариант для вас. 

W zależności jaki rodzaj wizy pasuje bardziej dla pani możemy zrobić sporo różnych firm z turystyczną Gościnna Wiza narzeczonej Wiza przyszłej małżonki itd. każdy z tych rodzajów ma inną płatność i inny Tryb rozpatrywania oraz długość.

Proszę dokładnie opisać co się dzieje  nam  na  pocztę , z tego co widzę prawdopodobieństwo oszustwa ze strony ROSIJ.

Możemy pomóc i dostać wizę połączeniu z rodziną UK i Pani zostanie na zawsze w Anglii ze swoim narzeczonym. Proszę dzwonić do nas pod telefonami podanymi na stronie.