Moja mieszkała w anglii w 1998 roku przez 10 miesięcy i nie ubiegała się dla mnie o status. Czy jeśli nie uda się załatwić tego statusu to czy mogę dostać wizę rodzinną.

Pytanie w szczegółach

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedstawienie możliwości wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Mam kilka pytań.
1) Podobno jest możliwość aplikowania o settled status po 30 czerwca 2021. Kryteria wskazane przez home office określają rozsądne powody spóźnienia między innymi jeśli spełni jeden z poniższych warunków wymienionych na stranie gov.uk.

- jesteś członkiem  rodziny obywatela UE, który zamieszkał w Wielkiej Brytanii do 31 grudnia 2020 roku, a ty dołączasz do tej osoby 1 kwietnia lub później
- twój rodzic, opiekun lub władze lokalne nie ubiegali się o status settled dla ciebie, gdy byłeś dzieckiem
- nie miałeś fizycznej lub psychicznej zdolności do złożenia wniosku
- wymagasz wsparcia lub opieki
- nie miałeś dostępu do internetu lub wymaganych dokumentów
- cierpiałeś lub cierpisz na schorzenie, które uniemożliwiło ci złożenie w terminie.
Przedstawione powyżej terminy znalazłam w internecie, może jest tego więcej. Jestem zainteresowana złożeniem statusu settled po terminie bo uważam, iż spełniam te warunki ponieważ : jestem osobą niepełnosprawną, posiadam odpowiednią dokumentację medyczną, mam dokumenty potwierdzające iż zachorowałam przed końcem 31 grudnia 2021 roku, choruję przewlekle. Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Moja mieszkała w anglii w 1998 roku przez 10 miesięcy i nie ubiegała się dla mnie o status. Nie miałam psychicznej ani fizycznej zdolności do złożenia wniosku. Mam kuzyna który mieszka w Londynie ma albo status albo brytyjski paszport. Chciałabym się dowiedzieć czy kuzyn może zostać moim sponsorem skoro jestem osobą niepełnosprawną. Jakie trzeba by było spełnić warunki aby skorzystać z tej klauzuli? Podobno koniecznie trzeba udokumentować jakąś zależność między mną a kuzynem tylko mało jest informacji na ten temat w internecie. Ja nie jestem osobą ubezwłasnowolnioną ani częściowo ani całkowicie. Mój kuzyn jest synem mojego wujka ze strony mojej babci która była siostrą Lidia leszczyńska.
2  pytanie ) Czy jeśli nie uda się załatwić tego statusu to czy mogę dostać wizę rodzinną.  Jestem zainteresowana skorzystaniem z roku zerowego na studiach w Anglii Foundation Year lecz z powodu braku tego statusu osiedlowego nie mogę skorzystać z programu rządowych pożyczek w UK. Uczelnia wymaga albo status albo wizy studenckiej na której nie można wszędzie pracować ani zakładać własnej firmy czyli być samozatrudnionym w Anglii. Myślę również o pracy ale słyszałam że bez bardzo dobrego języka i wykształcenia pracy nie dostanę. W internecie nie ma wykazu zawodów w których można pracować więc nie wiem co zrobić w takiej sytuacji.  Jestem osobą wykształconą skończyłam studia organizacja usług hotelarskich i studia podyplomowe jako analityk finansowy. Bardzo interesuje mnie status osoby osiedlonej chciałabym wiedzieć z którą wiża ewentualnie mogłabym dostać póżniej status osoby osiedlonej i po jakim czasie można taki status dostać, jak wygląda cały proces.

Odpowiedź

Odpowiedz w trakcie.......

Inne kwestie o Wielkiej Brytanii dla cudzoziemców

Możemy pani pomóc z każdym z rodzajów wiz do UK. Wiza studencka do UK  Wiza Pracownicza do Wielkiej Brytanii Wiza połączenie z rodziną w UK.

Lista pracodawców w Anglii  została wysłana pani na mail

Jak najbardziej możemy pomóc w uzyskaniu wizy do Wielkiej Brytanii oferta do pani wysłana na mail

Dzień dobry jak najbardziej możemy pomóc w uzyskaniu wizy do UK dla pani z Rosji proszę dzwonić do nas pod numerem 575 315111 wszystko zrobimy 

Визу можем сделать в течение 20 рабочих дней связывать и с нами по телефону все под готовим и сделаем!

Jak najbardziej możemy pomóc z wizją połączeniu z rodziną w Anglii proszę o telefon do naszych doradców

W przypadku gdy Pan posiada zezwoleńie od pracodawcy z UK i pracodawca ma  licenzja na zatrudnienie ocekrajowców, możemy pomóc z wyrobieniem wizy pracowniczej.

Tak mozemy pomoc z wiza rodzinna do UK. Oferta zostala wyslana na ww mail.

Aby uzyskać wizę do Anglii, należy zebrać pewną listę dokumentów, wypełnić wniosek aplikacyjny poprawnie zgodnie z przepisami i wypełnić formularz online. Postępując zgodnie z wytycznymi Ambasady, wtedy macie szanse na otrzymanie wizy jak i dostac odmowe w przypadku gdyz polpelnicie blad. Nasza firma pomoze we wszystkim.