Wiza do Chin dla cudzoziemców i polaków

Wizy

  Nikita FIsrt: wiza do Chin dla cudzoziemców i Polaków eksperci od wiz w Polsce 

  Firma NIKITA FIRST pomoże w uzyskaniu wizy do Chin każdego rodzaju!
  Wiza chińska - dokument uprawniający do wjazdu na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej oraz wyjazd lub tranzyt wydany przez chiński urząd do spraw wydawania wiz cudzoziemcom. Wspomniana organizacja, w oparciu o status społeczny cudzoziemca, cel podróży do Chin i rodzaj wnioskowanego paszportu, może wydawać wizy dyplomatyczne, protokołowe, służbowe i cywilne. Wizy chińskie dzielą się na rozmaite kategorie w zależności od czasu trwania i celu pobytu aplikującego o wizę.

  Obywatele polscy, jak i cudzoziemcy przebywający na terenie Polski, zobowiązani są uzyskać wizę odpowiedniej kategorii zanim wyruszą z terytorium Polski do Chin. Należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wjazdu / wyjazdu z ChRL aby dowiedzieć się jakiego typu wiza jest wymagana w konkretnej sytuacji.  
   

  Obecnie Chiny przyciągają coraz więcej pracowników z Ukrainy i krajów WNP. Tempo wzrostu gospodarki tego państwa powoduje pilną potrzebę przyciągania wykwalifikowanych specjalistów. Chińscy pracodawcy szukają i oferują wiele wolnych miejsc pracy w edukacji, turystyce, PR-marketingu, finansach, handlu itp.

  Zawody poszukiwane w Chinach:

  Nauczyciel języka angielskiego.
  To stanowisko jest jednym z najbardziej pożądanych w Chinach. Istnieje zapotrzebowanie na nauczycieli w różnych instytucjach publicznych, takich jak przedszkola, szkoły, uniwersytety itp. A także istnieje zapotrzebowanie na nauczycieli w szkołach publicznych i różnych ośrodkach językowych.

  Pracownicy w zawodach twórczych.
  Muzycy, aktorzy, tancerze, modele, cyrkowcy również mogą znaleźć tu dobrą pracę i sprawdzić się.

  Programiści, menedżerowie IT.
  Nowe programy i wysokie technologie wymagają coraz więcej specjalistów w tej dziedzinie.

  Specjaliści od sprzedaży i logistyki.
  Tym, którzy poważnie myślą o pracy na "jedwabnym kontynencie" nie jest zbyteczna wiedza o tym, co jest niezbędne dla emigrującego pracownika.

  A więc, aby spokojnie pracować w tym kraju, potrzebna będzie wiza pracownicza do Chin. Należy podejść do sprawy poważnie, ponieważ chińskie prawo przewiduje nie tylko grzywny i wydalenie, ale nawet karę kryminalną za nielegalną pracę w kraju!

  Odpowiedzmy na kilka podstawowych pytań, które często niepokoją przyszłych pracowników.

Pośrednictwo

  Kategorie wiz do Chin dla Polaków obcokrajowców:

  - Członkowie statków powietrznych i morskich, załogi pociągów, kierowcy pojazdów mechanicznych oraz wszyscy krewni z powyższych kategorii są zobowiązani do uzyskania wizy kategorii C.
  - Jeśli otrzymałeś prawo stałego pobytu w Chinach, jesteś naukowcem lub dyrektorem ważnego projektu i zostałeś zaproszony do Chin do pracy, będziesz potrzebował wizy kategorii C.
  - Wizy towarzyskie w celu wymiany kulturalnej, badań i inspekcji można odbyć z wizą kategorii F.
  - Kategoria tranzytowa wizy G przeznaczona jest dla obywateli, którzy podróżują przez ChRL drogą lądową, powietrzną lub morską.
  - Dziennikarze agencji informacyjnych akredytowanych przez ChRL planujący długoterminową pracę w Chinach muszą uzyskać wizę J1, a w przypadku zatrudnienia krótkoterminowego wizę J2.
  - Wiza turystyczna L wydawana jest grupom i osobom indywidualnym, które wybrały się do Niebiańskiego Imperium w celu zwiedzania miejsc historycznych.
  - W przypadku wizyty biznesowej wymagana będzie wiza M.
  - Odwiedzanie krewnych i pobyt w Chinach przez ponad 180 dni jest możliwe z wizą Q1. Jeśli odwiedzasz krewnych tylko na krótki czas, wystarczy wiza Q2.
  - Wizy R przyznawane są wysoko wykwalifikowanym specjalistom, którzy działają w interesie państwa.
  - Długoterminową prywatną wizytę w Chinach można uzyskać na podstawie wizy S1, krótkoterminową - na podstawie wizy S2.
  - Długoterminowa wiza studyjna X1 pozwala na edukację podczas pobytu w Chinach powyżej 180 dni, a krótkoterminowa wiza X2 pozwala na pobyt do 180 dni.
  - Wiza pracownicza Z nie dzieli się na długoterminową i krótkoterminową. Możesz pracować w Chinach tak długo, jak chcesz.
  Wystawiamy każdą wizę do Chin dla obcokrajowców
  Firma NIKITA FIRST pomoże Ci ubiegać się o wizy L lub M do Chin dla obcokrajowców. Koszt naszych usług jest przystępny, termin otrzymania gotowych dokumentów wybierasz (koszt dla obcokrajowców do 1000 rubli droższy). Możesz szybko uzyskać wizy L lub M do Chin przy minimalnej ilości wolnego czasu. Nasi specjaliści pomogą Ci również od razu zarezerwować bilety lotnicze i hotele

   Wizy X1 i X2: dla cudzoziemców przyjeżdżających do Chin na studia, staże i szkolenia praktyczne powyżej (X1) i do 6 miesięcy (X2). Do uzyskania wizy X wymagane są: zaproszenie od organizacji przyjmujących lub odpowiednich departamentów, "Wniosek o przyjazd cudzoziemców do Chin" (formularz wniosku JW201 lub JW202), "Notice of Admittance" oraz "Certificate of Health of Foreigner".

  Wiza Z: dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do Chin do pracy i członków ich rodzin. Aby uzyskać chińska wizę Z, wymagane jest "Pozwolenie na pracę dla cudzoziemców w Chińskiej Republice Ludowej" (chińskie przedsiębiorstwa i instytucje składają wniosek do prowincjonalnego lub miejskiego urzędu pracy o "Pozwolenie na pracę dla cudzoziemców w Chińskiej Republice Ludowej") oraz powiadomienie o wizie od upoważnionych agencji lub instytucji.
       Cudzoziemcy posiadający wizy "C", "F", "G", "L", "M" mogą przebywać w Chinach przez okres określony w wizie bez konieczności uzyskania pozwolenia na pobyt.
    Cudzoziemcy posiadający wizy chińskie typu "D", "J1", "Q1", "S1", "X1" muszą w ciągu 30 dni od wjazdu do Chin złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt czasowy w miejskim (powiatowym) biurze bezpieczeństwa publicznego miejsca przyszłego pobytu, którego okres ważności odpowiada okresowi pobytu w Chinach jego posiadacza.

Wniosek


 • Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy do Chin przez cudzoziemca przebywającego w Polsce
  - Paszport z wizą zezwalającą na pobyt w Polsce
  - Oryginał dokumentu zaświadczającego o zamieszkaniu na terenie Polski;
  - Oryginał pozwolenia na pracę w Polsce
  - Oryginalne świadectwo pracy na papierze firmowym wskazujące wynagrodzenie i stanowisko;
  - Rezerwacja biletu lotniczego i hotelu w Chinach;
  - 1 zdjęcie 3x4 kolor dobrej jakości;

  Ponieważ Konsulat Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie stale wprowadza nowe zasady przyjmowania dokumentów wizowych do Chin dla obywateli innych krajów, prosimy o podanie szczegółowych informacji dotyczących konkretnej sprawy bezpośrednio do naszych specjalistów w biurze.

Wzor wizy

  Nikita FIsrt: wiza do Chin dla cudzoziemców i Polaków eksperci od wiz w Polsce 

Ważne dokumenty

Szukaj w serwisie

Doradca w sprawach Chin