Wizy do Azji dla cudzoziemców i polaków

Polscy obywatele potrzebują wizy do krajów takich : Afganistan, Arabia Saudyjska, Armenia, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Bhutan, Brunei, Chiny, Filipiny, Gruzja, Hong Kong, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Izrael, Japonia, Jemen, Jordania, Kambodża, Katar, Kazachstan, Kirgistan, Korea Północna, Korea Południowa, Kuwejt, Laos, Liban, Makau, Malediwy, Malezja, Mongolia, Nepal, Oman, Pakistan, Palestyna, Rosja , Singapur, Sri Lanka, Syria Tadżykistan, Tajlandia, Tajwan, Timor Wschodni ,Turcja, Turkmenistan, Uzbekistan, Wietnam,  Zjednoczone Emiraty Arabskie.


Wiza do Azji – to dokument pozwalający przekraczać granicę państw azjatyckich w obydwu kierunkach, a także stosować ją jako wizę tranzytową. Azja to w pierwszym rzędzie egzotyczna kultura i jaskrawy pozostający w pamięci koloryt. Jeśli chcecie Państwo przyswoić sobie duchowe tradycje Indii, zobaczyć gorące Filipiny albo przespacerować się po nigdy nie śpiących ulicach Bangkoku, to pierwsze co Wam potrzeba to wiza do Azji.  

 


Rodzaje wiz Azji.


Istnieją następujące wizy do Azji:

  • Wiza tranzytowa – jest wydawana na krótkie terminy bez prawa na dłuższy pobyt;
  • Wiza turystyczna - pozwala na wjazd na terytorium państwa, a także na jej zastosowanie jako tranzytowa, jest wydawana w konsulacie po rozpatrzeniu dokumentów;
  • Wiza służbowa – jest wydawana osobom, które pragną odwiedzić kraj azjatycki w jakichkolwiek celach służbowych.

Każdy z tych rodzajów posiada swoją specyfikę wydawania, różne terminy i opłaty konsularne a także inne cechy.

 

Jak otrzymać wizę do Azji?

Systemy wizowe państw azjatyckich różnią się w istotny sposób od siebie. Procedura otrzymania wizy, ilość dokumentów niezbędnych do wniosku wizowego, tryb uproszczony lub złożony otrzymania wizy w danym państwie - wszystkie te czynniki muszą być uwzględnione przy załatwianiu dokumentów wizowych. Nie można zapominać także o tym, że jednym z warunków otrzymania wizy do Azji jest skompletowanie właściwego pakietu wymaganych dokumentów oraz znajomość prawa i zasad pracy konsulatów każdego z państw wydających taką wizę. 
Jeśli chcecie Państwo nacieszyć się autentycznością i różnorodnością Azji, a proces otrzymania wizy wydaję się dla Was zbyt złożony i skomplikowany zawsze możecie zwrócić się z tym do specjalistów.


Firma NIKITA FIRST - perspektywiczna młoda firma, która zajęła już stabilne miejsce na rynku dzięki rzetelności, pedantyczności i spełnianiu najbardziej wyszukanych wymagań klientów. Nikita Pierwszy  oferuje Państwu fachową pomoc w przygotowaniu tak ważnego dokumentu, jak wiza do Azji, który otworzy Wam drogę do nowego, niepowtarzalnego świata. Firma przygotowuje dokumenty wizowe do szeregu państw Azji, w krótkich terminach i atrakcyjnych cenach. Wszystko, co Państwo potrzebujecie - to wybrać interesujący kraj, który chcecie odwiedzić a wszystko co pozostałe biorą na siebie pracownicy Nikita Pierwszy .

Azja – jest kontynentem gęsto zaludnionym, na którym zamieszkuje około 60% ludności w szczególności w Chinach i Indiach. Największe zagęszczenie ludności to południowo – wschodnia część kontynentu - oddzielona od słabo zaludnionych części centralnej Azji i wysokich gór Himalajów na północy. W rezultacie, ludność obszarów miejskich boryka się z problemem przeludnienia. W Seulu, Bangkoku, Dżakarcie, Mombaju czy Kalkucie i niektórych miastach Chin liczba ludności przekroczyła 5 milionów.


Ludność, która znacznie wzrosła w ciągu ostatnich lat, wykazuje naturalnie dużą różnorodność kulturalną i religijną. Kiedy duże i stare ogniska cywilizacji były likwidowane w ich miejsce przybyły religie istniejące do dzisiaj: judaizm powstały w początkach drugiego tysiąclecia przed naszą erą, przybyły z północnej części Półwyspu Arabskiego, później chrześcijaństwo dominujące dotychczas w Europie, na subkontynencie Indyjskim od połowy pierwszego tysiąclecia pne do naszej ery rozwija się buddyzm i hinduizm, a potem taoizm i konfucjanizm w Chinach oraz rozprzestrzenia się islam z Półwyspu Arabskiego - od siódmego wieku naszej ery
Poziom rozwoju ekonomicznego państw Azji jest bardzo różnorodny. W Azji występują najbiedniejsze oraz najbogatsze państwa na świecie. Oprócz rozwiniętych ekonomicznie potęg gospodarczych takich jak Japonia i dynamicznie rozwijających się „tygrysów ekonomicznych” (Singapur, Tajwan, Korea Południowa) są nadzwyczaj biedne państwa porównywalne z najbiedniejszymi państwami na świecie takie jak Timor Wschodni, cierpiąca z powodu głodu Korea Północna oraz ogarnięty wojną domową i obcą interwencją Afganistan.


Państwa azjatyckie są zrzeszone w strukturach międzynarodowych takich jak: (Organizacja Narodów Zjednoczonych ONZ, przemysłowych (OPEC – Organizacja Państw Producentów Ropy Naftowej), regionalnych (Liga Państw Arabskich, Stowarzyszenie Państw Południowo – Wschodniej Azji i Wschodniej Europy) itp.